PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=383478}

Niedźwiadek

Medvídek
6,8 2 947
ocen
6,8 10 1 2947
6,8 4
oceny krytyków
Niedźwiadek
powrót do forum filmu Niedźwiadek

Podobnie jak wiele osób tu piszących urzekł mnie ten film - takie ciepłe słodko-gorzkie kino o (niemal) prawdziwym życiu, idealne zwłaszcza dla ludzi po 30, bo małolaty od American Pie itp. raczej nie zrozumieją filmu, a przynajmniej nie do końca.

Ale wracając do tematu - chyba nikt tu nie pisał o drobnym, ale bardzo dla nas miłym detalu w czasie rozmowy w restauracji, pod koniec filmy gdy wybierane jest wino. Chodzi mi o aktorkę która występuje jako Polka (ładna dziewczyna, mowa jest o rozpoznaniu po oczach i dobrym smaku). Tak jakoś przypomniał mi się stereotyp Polaków serwowany przez produkcje z Holywood - koszmarnie grube, stare baby, zaniedbane, z obowiązkowym "świętym obrazkiem na ścianie", a ludzie złodzieje, handlarze narkotyków itp. odpychający margines jak w ściganym (Fugitve) z H. Fordem (kobieta wynajmująca mu mieszkanie w obskurnym domu na przedmieściach i jej syn handlujący nakrotykami) czy z nowszych produkcji też koszmarna landlady w "How to lose friends and alienate people" z S. Peggiem.
Jeśli komuś z Was przypomną się kolejne postacie Polaków (na plus i na minus) w zagranicznych filmach nie będących polską koprodukcją (a więc oddające powszechne stereotypy) proszę o dopisanie ich w tym wątku.

ocenił(a) film na 6
Herr_Doktor

(To przykre że małolaty są tak ciągle postrzegane i tym samym traktowane na jakimś śmiesznym forum Filmwebu. Dzięki temu że jest wszechobecny dostęp do Internetu wielu z nich ogarnia duże ilości informacji na temat filmu i jeszcze większe na temat muzyki. A studenci są główną grupą docelową większości festiwali filmowych (ponadto je organizują i są tam wolantariuszami), podczas gdy dorośli ciągle mało kumają, bo nie potrafią włączyć komputera (celowa hiperbolizacja), a w Multipleksie wszystkich filmów im nie puszczą. Bardzo nieprzyszłościowe i pesymistyczne spojrzenie na świat. Wiadomo że większość ludzi ma średni gust, delikatnie mówiąc, ale to w każdym przedziale wiekowym. Ja, na szczeście, nie jestem po trzydziestce. I jest mi przykro.)

ocenił(a) film na 7
antybohater

ciekawa riposta:) bardzo trafna:)) ja nie jestem już małolatem, ale rzeczywiście na studiach uczestniczyłam w tzw.konfrontacjach i zobaczyłam wtedy najwięcej ambitnych produkcji w swoim życiu:)
żeby złagodzić Wasz konflikt podpowiem, ze przypuszczam, ze wypowiedź Herr D. nie tyczyła się wszystkich małolatów, tylko właśnie tych, którzy żyją w kulturze typu american pie, a więc jakiegoś ułamka o mniej ambitnym guście. oczywiście ambitny gust nie zależny jest od wieku, to kwestia upodobań, wychowania, otwarcia na to lub co innego.
ciekawie zabrzmiała ta riposta w kontekście pytania, które podejmowało wątek dyskryminacji- w tym wypadku narodowościowej, a wyszło na to, ze autor zdyskryminował grupę wiekową:) dla mnie zabawna wymiana zdań:) pozdrawiam obu wypowiadających się:)

marianna_p

Malolaty od American pie, a nie Malolaty. To zupełnie dwie różne sprawy.
Rozmówca nr 1 nie spodziewał się, że użyty przez niego dla kontrastu przykład znajdzie na tej stronie fana American pie. Lub też
Rozmówca nr 2 fanem nie jest a jedynie nie wychwycić tej subtelnej różnicy pędząc przez otchlanie internetu. Pozdrawiam

Herr_Doktor

Pod słońcem Toskanii - Paweł Szajda, jako Paweł :), Jerzy ( Valentine Pelka) Z ekipy remontowej - sami poeci ;-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones